Szamotuły: Weszła do domu i… zastała w nim włamywaczy

włamanie Szamotuły 2 fot. policja
Szamotulscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do domów. Zatrzymani trafili w ręce mundurowych tuż po włamaniu i są podejrzewani o to, że nie było to ich jedyne włamanie tego dnia…

3 marca, około godziny 13.45, policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznani mężczyźni włamali się do domu przy ul. Aleja 1 maja w Szamotułach. Zaskoczona właścicielka, zastała splądrowane mieszkanie i ukrywających się w nim włamywaczy. Mężczyźni uciekli, gdy ja zobaczyli, a ona wezwała policję.

W okolice miejsca włamania dyżurny wysłał patrol oraz dzielnicowych i kryminalnych. Pierwszego z mężczyzn pasującego do rysopisu włamywacza zauważyli patrolowcy jeszcze na ulicy 1 Maja i od razu zwrócili na niego uwagę, ponieważ na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo nerwowo – do tego stopnia, że nie był w stanie odpowiedzieć na proste pytania…

Drugi z mężczyzn też nie uciekł daleko – kawałek dalej próbował ukryć się w zaroślach, gdzie szybko dostrzegli go kryminalni i dzielnicowi. Jak się okazało, zatrzymani to bracia w wieku 24 i 28 lat, bez stałego miejsca zameldowania.

Jak się okazało, włamanie na ul. 1 Maja, nie było pierwszym w ich wykonaniu. Policja otrzymała też zgłoszenie o tym, że samego dnia ktoś włamał się do domów przy ulicy Podgórnej i Czereśniowej w Szamotułach. Z domów poszkodowanych zniknęły głównie pieniądze, a także biżuteria, ipod, głośnik bezprzewodowy i słuchawki. Łączne straty oszacowano na około 5 tysięcy złotych. Część straconego mienia udało się odzyskać.

Po zebraniu niezbędnych dowodów w sprawie mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu, ale grozi im do 10 lat więzienia.

KPP Szamotuły, el

Podziel się: