tomograf Szamotuły fot. Powiat Szamotulski

Szamotuły: Szpital dostał jeden z najnowocześniejszych tomografów w województwie

64-rzędowy tomograf komputerowy zastąpił dotychczas wykorzystywany 4-rzędowy aparat, co zapewnia aż 16-krotnie dokładniejszą diagnostykę. I może badać także pacjentów do 300 kg wagi.

Urządzenie przekazane szamotulskiemu szpitalowi przez Beatę Hanyżak, starostę powiatu, i Łukasza Mikołajczyka, wojewodę wielkopolskiego, jest jednym z najnowocześniejszych w Wielkopolsce, zwiększa bezpieczeństwo Pacjentów. Tomograf jest przystosowany do badania osób o nietypowej budowie ciała – o wzroście do 2 metrów, o wadze do 300 kg.

Urządzenie było w szpitalu bardzo potrzebne. W ciągu ostatnich czterech lat w szpitalnej Pracowni Tomografii Komputerowej wykonywano o prawie 30 procent.więcej badań niż w latach poprzednich.

Nowy tomograf będzie służyć nie tylko mieszkańcom powiatu szamotulskiego. Dogodne połączenia komunikacyjne i krótki czas oczekiwania na badanie sprawiają, że z usług Pracowni Tomografii Komputerowej w SP ZOZ w Szamotułach chętnie korzystają przyjezdni z różnych części województwa – głównie z terenów aglomeracji poznańskiej.

Końcowy koszt zadania wraz z przystosowaniem pomieszczenia to 2 384 651,58 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 1 876 000 zł zostało przekazane z rezerwy ogólnej budżetu państwa, a 508 651,58 zł Powiat Szamotulski pokrył ze środków własnych.

Powiat Szamotulski, el

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Gracja Mich
Gość
Gracja Mich

Kiedy Turek dostanie

Elżbieta Michor
Gość
Elżbieta Michor

Wspaniale super informacja dla pacjentów. 💗👍🌹🌹🌹