kontrola fot. policja Szamotuły

Szamotuły: Policyjny pościg za kierowcą bez prawa jazdy

Kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, był poszukiwany do odbycia kary więzienia, samochód miał tablice rejestracyjne innego auta i nie został dopuszczony do ruchu w Polsce. To plon tylko jednej kontroli szamotulskich policjantów.

Funkcjonariusze szamotulskiej drogówki 16 listopada prowadzili rutynową kontrolę drogową w Szczepankowie, gdy zauważyli nadjeżdżający samochód marki Volkswagen Golf. Ponieważ posiadali informacje, że kierujący tym samochodem może „być na bakier” z przepisami ruchu drogowego – dali sygnał kierowcy do zatrzymania samochodu.

Ale kierujący zamiast zatrzymać się – przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci pojechali za nim, a po drodze wsparły ich inne patrole. Pościg zakończył się na ulicy Wiosennej w Szamotułach zderzeniem uciekiniera z jednym z radiowozów.

Policjanci zatrzymali i obezwładnili kierującego, którym okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz. Mężczyzna jechał razem z 33-letnim pasażerem. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnym systemie okazało się, iż posiadane przez policjantów informacje były prawdziwe: mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przewinienia.

Poza tym samochód, którym jechał, posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu i nie został dopuszczony do ruchu na terenie Polski. Mężczyźnie pobrano też krew do badań, ponieważ pojawiło się podejrzenie, że kierował samochodem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

26-latek już usłyszał zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jest też podejrzany o popełnienie wykroczeń: spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nie posiadając wymaganych uprawnień. Mężczyzna został również przesłuchany do wcześniejszych przewinień, a po otrzymaniu wyników badań toksykologicznych, okaże się, czy nie powinien odpowiadać także za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.

Po przesłuchaniu mężczyzna trafił do najbliższego aresztu w celu odbycia kary wcześniej wymierzonej mu przez sąd.

Źródło: KPP Szamotuły

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze