kradzież z użyciem noża fot. policja

Szamotuły: Okradł seniora i… zasnął u niego w mieszkaniu

Na trzy miesiące do aresztu trafił 34-latek podejrzany o napaść na 71-letniego mieszkańca Dusznik. Mężczyzna okradł go z oszczędności, a później położył się na kanapie w mieszkaniu okradzionego – i zasnął.

Do nietypowej kradzieży doszło 8 września, około godziny 15.00. 71-latek w swoim domu zastał młodego mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Z ustaleń wynika, iż między napastnikiem a seniorem doszło do szarpaniny, więc przestraszony 71-latek dał mu to, czego żądał. Jednak zdaniem napastnika pieniędzy było za mało, więc zaatakował seniora nożem, przecinając mu skórę na ręce i zabrał resztę pieniędzy, które pokrzywdzony posiadał.

Zazwyczaj złodziej w takiej sytuacji zabiera pieniądze i ucieka. Ten jednak nie uciekł, ale… położył się na tapczanie w domu dopiero co obrabowanego seniora i po chwili zasnął. 71-latek, gdy upewnił się, że złodziej naprawdę zasnął, uciekł do sąsiadów, aby wezwać na pomoc policję.

Dzielnicowi nie mieli więc żadnego problemu z zatrzymaniem podejrzanego… Zastali go śpiącego w domu 71-latka. Gdy go obudzili i zabrali na komisariat, wyszła na jaw przyczyna nagłej senności mężczyzny – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Taka dawka alkoholu oprócz senności wzbudziła w nim jeszcze agresję i policjanci musieli się mocno natrudzić, zanim zapakowali go radiowozu i zawieźli na komisariat. Policjanci znaleźli przy nim pieniądze, które zostały skradzione 71-latkowi. Mienie mogło wrócić do właściciela.

Zatrzymanym złodziejem był 34-letni mieszkaniec gminy Kuślin. Z ustaleń wynikało, iż pokrzywdzony kojarzył mężczyznę z widzenia, lecz nie był on jego znajomym. Okazało się też, że 34-latek już wcześniej mógł okraść seniora – wcześniej skradziono mu motorowery. Pokrzywdzony nie zgłaszał wtedy sprawy, gdyż stwierdził, że nie poniósł wielkiej straty.

34-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży motorowerów oraz rozboju z użyciem noża. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował, iż na ten moment, za swoje czyny nie będzie odpowiadał z tzw. „wolnej stopy” i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

KPP Szamotuły, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze