BMW fot. policja

Szamotuły: Kierował autem bez uprawnień, był pijany, wiózł narkotyki i… spowodował kolizję

Policjanci myśleli, że przyjechali do zwykłej stłuczki. Tymczasem okazało się, że kierowca ma całkiem sporo innych rzeczy na sumieniu. Ostatecznie usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, posiadania narkotyków oraz spowodowania kolizji drogowej.

20 lipca dzielnicowi z Posterunku Policji w Obrzycku, w trakcie pełnionej służby natrafili na zdarzenie drogowe, do którego doszło na ul. Jana Pawła II w Obrzycku. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 21-letni mieszkaniec gminy Obrzycko, który kierował samochodem marki BMW, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył volkswagena passata, którym kierowała 48-letnia mieszkanka Poznania. Na szczęście, poza uszkodzonymi samochodami, nikomu nic się nie stało.

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Okazało się, iż kierująca passatem była trzeźwa, jednak stan kierującego BMW pozostawiał wiele do życzenia. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Co więcej, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż wcale nie miał uprawnień do kierowania samochodem. W trakcie legitymowania mężczyzny, policjanci wyczuli też silny charakterystyczny zapach marihuany. Nie pomylili się… 21-latek posiadał przy sobie i wydał funkcjonariuszom pięć woreczków z zawartością suszu roślinnego.

Gdy policjanci pracowali na miejscu kolizji, mężczyzna zachowywał się całkiem irracjonalnie, pobrano mu więc również krew do badań, aby upewnić się, czy nie kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Wyniki tych badań będą znane w terminie późniejszym.

Gdy 21-latek wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał cztery zarzuty. Dwa w sprawach o przestępstwo (kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz posiadania narkotyków) i dwa w sprawach o wykroczenie (kierowanie samochodem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej).

Mężczyźnie może grozić więzienie, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. Postępowania w sprawach są w toku. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

KPP Szamotuły, el

Dodaj komentarz

avatar