Szamotuły: 14 osób zatrzymanych za handel narkotykami

Teatralka fot. Sławek Wąchała
14 zatrzymanych i 40 postawionych zarzutów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wspólnie z prokuraturą zakończyli pracę nad śledztwem w sprawie przestępczości narkotykowej. Akt oskarżenia skierowany do sądu.

Szamotulscy kryminalni od ubiegłego roku zajmują się sprawą nielegalnego narkotykowego biznesu w Szamotułach. Funkcjonariusze natrafili na trop mieszkańca Szamotuł, który był zamieszany w sprzedaż środków odurzających i psychotropowych. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna posiadał marihuanę, chlorowodorek 3-CMC (potocznie nazywany„kryształem”), haszysz, tabletki ekstazy oraz kokainę. Po zebraniu materiałów dowodowych, mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał m.in. zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzuty sprzedaży nielegalnych substancji.

Ale okazało się, że zatrzymanie mężczyzny to tylko wierzchołek góry lodowej. Policjanci badali kolejne wątki tej sprawy i ostatecznie zatrzymali 14 osób z gminy Szamotuły, Poznania, Pniew, gminy Rokietnica, gminy Obrzycko oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 18 do 49 lat. Wśród zatrzymanych była jedna kobieta.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli blisko 1500 gramów amfetaminy, blisko 200 gramów marihuany, ponad 40 gramów haszyszu, blisko 100 gramów substancji psychoaktywnej 3-CMC tzw. „kryształu”, 90 tabletek ekstazy oraz kilka gramów kokainy.

Prokurator przedstawił zatrzymanym w sumie czterdzieści zarzutów m.in. za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości nielegalnych substancji, handel, udzielanie oraz wytwarzanie narkotyków czy posiadanie przyrządów służących do przerabiania środków odurzających lub psychotropowych. Przestępczy proceder miał miejsce na terenie powiatu szamotulskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz poznańskiego.

Wobec trzech mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dwóch z nich pozostaje w areszcie do dnia dzisiejszego. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny. W ubiegłym miesiącu akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Szamotułach.

KPP Szamotuły

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: