Sylwia Spurek podczas Marszu Równości fot. FB Sylwia Spurek

Sylwia Spurek opuszcza Wiosnę. “To nie jest Wiosna, do której wstępowałam”

Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, zdecydowała się na opuszczenie szeregów swojego ugrupowania politycznego – Wiosny.

– To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam w marcu – napisała Spurek na facebooku. – Jest tam wiele osób, które cenię i liczę na współpracę z nimi. Dziś zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką S&D w PE. Wartości, program, cele są bez zmian. Dziękuję!‬

Wiosna w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła dwa mandaty. Jeden przypadł Robertowi Biedroniowi, a drugi otrzymała właśnie Sylwia Spurek. Nie jest tajemnicą, że relacje panujące w Wiośnie od dłuższego czasu nie były zbyt zdrowe. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi partię opuściło kilku działaczy, często w nieprzyjemnych słowach opisując relacje tam panujące. 

O odejściu Sylwii Spurek z ugrupowania spekulowało się od jakiegoś czasu. Jedna z najciekawszych teorii zakłada, że może ona zdecydować się wystartować w wyborach prezydenckich.

5
Dodaj komentarz

avatar
Jolanta Trzcielińska
Jolanta Trzcielińska

Ale znalazła się w EP dzięki temu źe należała do Wiosny i dlatego ludzie na nią głosowali .
To jest nienormalne

Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny

Sprytne zagranie ze strony tej pani.

emerytka
emerytka

“Trochę wiosny jesienią
Tobie miły dać chcę”… Widocznie dla tej pani wiosna przestała być atrakcyjna tej jesieni.

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Europoseł, piszcie poprawnie. Posłanka to jest miejsce do leżenia. Swoją drogą, szybko przyszła zdrada partii tej istocie.

Ù
Ù

Nastepna po kaluzy