Sylwia Spurek o parytetach na twitterze. “Miałam sen”

Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, kolejny raz wywołała kontrowersje na jednym z portali społecznościowych. Tym razem poszło o parytety.

– Miałam sen. PKW publikuje listy opozycji do Sejmu, a tam i na jedynkach i na listach jest parytet płci i „suwak”; kobiety otrzymały 50% miejsc gwarantujących mandat; w 50% kluczowych okręgów senackich startują kobiety. Niemożliwe!? – napisała na twitterze Spurek.

Internauci szybko zareagowali dopytując czy europosłanka rzeczywiście chce, żeby o tym kto dochodzi do władzy decydowała płeć, a nie wiedza i umiejętności. Spurek szczególnie mocno “oberwała” od prawicowych publicystów, którzy w mało wyszukany sposób skrytykowali jej pomysł.

To nie pierwszy raz kiedy Sylwia Spurek ma swój moment na twitterze. W lipcu europosłanka Wiosny mocno skrytykowała… menu w Parlamencie Europejskim. Kilka dni później Spurek pisała, że chciałaby ponadpartyjnej zgoda na wpisanie do kodeksu karnego przestępstw z nienawiści wobec LGBT. Ten wpis również spotkał się z krytyką, ze względu na to, że odpowiednie przepisy w kodeksie karnym już się znajdują.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze