Sylwia Spurek na Kongresie Kobiet: „Los zwierząt (…) jest determinowany przez ich płeć”

Robert Biedroń i Sylwia Spurek
Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, nieświadomie wzięła udział w rozmowie z satyrycznym kanałem pyta.pl. Podczas rozmowy Spurek przekonywała, że krowy są gwałcone.

Twarzą kanału Pyta.pl jest Mikołaj „Jaok” Janusz. Satyryczny kanał często pojawia się na różnych imprezach i robi sobie żarty z jej uczestników. Pyta.pl można było spotkać na marszach 11 listopada, manifach czy nawet na… „Pyrkonie”.

Tym razem „Jaok” wybrał się na Kongres Kobiet w Warszawie, z którego zmontował 17-minutowy filmik. Hitem w internecie stała się jego rozmowa z Sylwią Spurek, europosłanką z Wielkopolski, która uczestniczyła w kongresie.

Początkowo nieufna Spurek, wydawała się przekonywać do nietypowego rozmówcy, kiedy ten stwierdził, że jest weganinem. – Bardzo niewielu mężczyzn działa na rzecz praw zwierząt i bardzo się cieszę, że pan dostrzega to, że los zwierząt, szczególnie hodowlanych, jest determinowany przez ich płeć – stwierdziła Spurek.

Dość niespodziewanie nerwowo europosłanka z Wielkopolski zareagowała na uwagę, że „krowy muszą dawać mleko”. – Nie, nie, nie. Panie redaktorze… Z mlekiem nie jest jak z moczem. Nie daje się bez przyczyny. Krowy są gwałcone, żeby zostać zapłodnione. Żadna krowa, tak jak żadna kobieta, nie daje mleka po prostu – tłumaczyła Spurek. Kiedy „Jaok” stwierdził, że nie każda krowa musi być zgwałcona, zdenerwowana Spurek zdecydowała się na przerwanie rozmowy.

Całą rozmowę można obejrzeć tutaj. Fragment z europosłanką z Wielkopolski zaczyna się w 7 minucie filmu.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: