Robert Biedroń i Sylwia Spurek

Sylwia Spurek na Kongresie Kobiet: “Los zwierząt (…) jest determinowany przez ich płeć”

Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, nieświadomie wzięła udział w rozmowie z satyrycznym kanałem pyta.pl. Podczas rozmowy Spurek przekonywała, że krowy są gwałcone.

Twarzą kanału Pyta.pl jest Mikołaj “Jaok” Janusz. Satyryczny kanał często pojawia się na różnych imprezach i robi sobie żarty z jej uczestników. Pyta.pl można było spotkać na marszach 11 listopada, manifach czy nawet na… “Pyrkonie”.

Tym razem “Jaok” wybrał się na Kongres Kobiet w Warszawie, z którego zmontował 17-minutowy filmik. Hitem w internecie stała się jego rozmowa z Sylwią Spurek, europosłanką z Wielkopolski, która uczestniczyła w kongresie.

Początkowo nieufna Spurek, wydawała się przekonywać do nietypowego rozmówcy, kiedy ten stwierdził, że jest weganinem. – Bardzo niewielu mężczyzn działa na rzecz praw zwierząt i bardzo się cieszę, że pan dostrzega to, że los zwierząt, szczególnie hodowlanych, jest determinowany przez ich płeć – stwierdziła Spurek.

Dość niespodziewanie nerwowo europosłanka z Wielkopolski zareagowała na uwagę, że “krowy muszą dawać mleko”. – Nie, nie, nie. Panie redaktorze… Z mlekiem nie jest jak z moczem. Nie daje się bez przyczyny. Krowy są gwałcone, żeby zostać zapłodnione. Żadna krowa, tak jak żadna kobieta, nie daje mleka po prostu – tłumaczyła Spurek. Kiedy “Jaok” stwierdził, że nie każda krowa musi być zgwałcona, zdenerwowana Spurek zdecydowała się na przerwanie rozmowy.

Całą rozmowę można obejrzeć tutaj. Fragment z europosłanką z Wielkopolski zaczyna się w 7 minucie filmu.

 

4
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Niby dr a poziom poniżej jakiejkolwiek kategorii.

g.g
g.g

Spurek mogła być wybrana tylko w lewackim Poznaniu. Co się stało z tym miastem?.

Zorro
Zorro

Szacun dla Jaoka, gość jest niemożliwy, że potrafi zachować kamienną, poważną twarz i nie wybuchnąć śmiechem wiedząć , że rozmawia o przysłowiowej “dupie Maryni”.

Realista
Realista

Krowy powinny brac slub przed produkcja mleka.