Robert Biedroń i Sylwia Spurek

Sylwia Spurek: “Dziewczynki powinny mieć dostęp do przystępnej cenowo i nowoczesnej antykoncepcji”

Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, zamieściła kolejne nagranie na twitterze. Tym razem tematem przewodnim jest problem z antykoncepcją w Polsce.

Zgodnie z danymi Europejskiego Forum Parlamentarnego, na które powołuje się Spurek, kobiety w Polsce mają mieć najmniejszy dostęp do środków antykoncepcyjnych w Europie. Europosłanka z Wielkopolski podkreśla, że ich sytuacja ciągle się pogarsza. Jeszcze rok i dwa lata temu dostęp do środków antykoncepcyjnych miało odpowiednio 44,8 i 42,7 proc kobiet. Teraz jest to rzekomo tylko 31,5 proc.

– Zgodnie z międzynarodowymi standardami praw człowieka, kobiety i dziewczynki powinny mieć dostęp do przystępnej cenowo i nowoczesnej antykoncepcji, np. poprzez refundację środków antykoncepcyjnych – uważa Sylwia Spurek. Europosłanka sugeruje również, żeby pytać kandydatów na posłów i senatorów jak chcą ten problem rozwiązać.

5
Dodaj komentarz

avatar
Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

A dlaczego ja mam płacić za to, że ktoś chce dawać dupy bez ponoszenia za to odpowiedzialności?

Michał Kucharski
Michał Kucharski

No i tutaj jest to postulat Lewicy.

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Dziewczynki jak sama nazwa wskazuje to jeszcze nie kobiety więc po co im antykoncepcja ?

B.....mama
B.....mama

“Dziewczynki powinny mieć prawo do dostępu do nowoczesnej i taniej antykoncepcji.” A kto zdaniem dr praw pani Spurek powinien mieć dostęp do łatwych i “tanich” (bo dotowanych przez państwo, przynajmniej w zakresie antykoncepcji) dziewczynek?

niepraktykująca
niepraktykująca

Drodzy Bracia i Siostry! Zmówcie modlitwę w intencji pani doktor, bo chociaż sama się nie naprzykrzam Stwórcy, i nie za bardzo wierzę w skuteczność modłów, to przecież żadnej innej drogi dojścia do rozumu rzeczonej nie dostrzegam. Nawet jak modlitwa jej nie pomoże, to przecież pogorszyć już się nic nie da.