Sylwia Spurek: Chcemy zmienić rzeczywistość!

Barbara Labuda, działaczka “Solidarności” odwiedziła dzisiaj Poznań. Na wspólnym spotkaniu z Sylwią Spurek, zadeklarowała, że popiera “Wiosnę”.

Labuda była w przeszłości m.in. działaczką “Solidarności”, posłanką i ambasadorem RP. Podczas wspólnego spotkania z Sylwią Spurek, liderką wielkopolskiej listy “Wiosny” szczerze opowiedziała co myśli o prawach kobiet, aktywności kobiet w życiu publicznym i prawdziwej “Solidarności”. Barbara Labuda zapewniła również, że całkowicie popiera ugrupowanie Roberta Biedronia.

– Program “Wiosny” naprawdę mi się spodobał – wyjaśniła była działaczka “Solidarności”. – Uważam, że program Biedronia dla kraju, czyli “umowa Biedronia”, jest pierwszorzędnym programem. Poruszane są w niej kwestie niezwykle ważne, które były wcześniej niedostrzegane lub pomijane przez innych. Świeckie państwo; równość kobiet; prawa mniejszości, które uważam za normę; prawa związane z ekologią i kwestiami socjalnymi. Cały pakiet zaprezentowany przez “Wiosnę” mi się szalenie podoba w tych obszarach i ostatnio zaproponowany pakiet przez Roberta Biedronia dla Europy również uważam za świetny i najlepszy w Polsce.

– Programy ideowe są dla mnie bardzo ważne, ale spodobała mi się również atmosfera panująca w “Wiośnie”. Jest tutaj bardzo dużo młodych i sensownych osób, jest miła atmosfera, przypominają mi dom z pierwszej “Solidarności” – czyli radości, entuzjazmu i wiary we własne możliwości. Jest tutaj też pewien powiew wolności… Jeżdżę teraz po kraju i wspieram kandydatów “Wiosny”! Wierzę, że ludzie przestaną się bać i zobaczą że poparcie “Wiosny” nie odbiera nikomu głosów, tylko dodaje obozowi antypisowskiemu. Bo przecież chodzi nam o to, żeby odeszła formacja skrajnie populistyczno – nacjonalistyczna, która niszczy nam kraj – powiedziała Barbara Labuda.

Kandydatka “Wiosny” w nadchodzących wyborach, Sylwia Spurek, skupiła się natomiast między innymi na prawach kobiet. Poruszony został temat Europejskiej Karty Praw Kobiet: feminizacji określonych zawodów, dostępu do antykoncepcji i wiedzy o życiu seksualnym. Pojawił się też postulat dostępu do możliwości bezpiecznego przerywania ciąży oraz szerszego dostępu gabinetów ginekologicznych i skuteczniejszej egzekucji alimentów.

Liderka wielkopolskiej “Wiosny” wbiła też szpilkę swoim politycznym kolegom z szeroko rozumianej lewicy. – Poruszamy też temat przemocy w rodzinie i mówimy, że sprawca powinien być natychmiast izolowany od ofiary. Pierwsze próby wprowadzenia takiego elementu, natychmiastowej izolacji, miały miejsce w 2004 roku w lewicowym rządzie. Jak zareagowali ministrowie w tym lewicowym rządzie? Interesowali się gdzie się podzieje sprawca i mało ich interesowało to gdzie wtedy szła kobieta, najczęściej w nocy i najczęściej z małymi dziećmi.

– My w tym momencie potrzebujemy polityki spójności 2.0. Potrzebujemy, żeby Unia Europejska zaczęła rozwiązywać także inne, ważne, problemy społeczne. Chcemy zmieniać rzeczywistość będąc w Parlamencie Europejskim – zadeklarowała Spurek.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze