Robert Biedroń i Sylwia Spurek

Sylwia Spurek apeluje: “Zróbmy w tych wyborach eksperyment”

– W tych wyborach trzymam stronę kobiet – z takim hasłem Sylwia Spurek, europosłanka z Wielkopolski, zachęca do głosowania na kobiety w najbliższych wyborach.

Nasza najbardziej medialna europosłanka opublikowała w internecie kolejne nagranie, na którym zwraca uwagę na problemy kobiet i zachęca wszystkich do głosowania w wyborach właśnie na nie. Ich większa obecność w Sejmie i Senacie miałaby istotnie przełożyć się na wzrost jakości życia reszty kobiet.

Spurek w nagraniu tłumaczy, że w Sejmie tylko 27% osób to kobiety, a w Senacie zaledwie 13%. – Wyobraźcie sobie, że jest odwrotnie. Dziwnie, co? – pyta na nagraniu Spurek. – Niestety w Polsce kobiety, które stanowią większość mówią głosem mniejszości. Skutek jest taki, że nasze sprawy od lat są zamiatane pod dywan.

Tymi sprawami, którymi nikt nie chce się zająć według europosłanki są m.in. aborcja, ochrona przed przemocą domową, różnica w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami.

– Czas najwyższy, aby kobiety miały większy wpływ na politykę, na prawo i na swoje prawa. Niestety w tych wyborach wszystkie partie, od lewa do prawa, dały ciała. Nie zagwarantowały kobietom, ani parytetów, ani suwaka, ani parytetów na jedynkach. Uważam, że czas wziąć sprawy w swoje ręce – uśmiecha się Spurek. – Mam taki pomysł. Zróbmy w tych wyborach eksperyment, nie patrzmy na jedynki, nie patrzmy na tzw. doświadczonych polityków, wyszukajmy na liście mądre i doświadczone kobiety. Dajmy im szansę! – apeluje europosłanka.

Trzymam Stronę Kobiet

▶️ 13 października trzymam stronę kobiet i głosuję na kobiety‼️ Zrób to samo‼️ Przekonaj do tego swoją rodzinę i swoich przyjaciół‼️ Czas na kobiety w Sejmie i Senacie‼️

Opublikowany przez Sylwia Spurek Poniedziałek, 30 września 2019

9
Dodaj komentarz

avatar
TenPoznan.pl - wiadomości oraz informacje z Poznania i Wielkopolski
TenPoznan.pl - wiadomości oraz informacje z Poznania i Wielkopolski

.

Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Pani bzdurne wypowiedzi nie pomagają kobietą

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Jak ona coś powie to się zastanawiam czy te doktoraty jak leci rozdają i wystarczy posiedzieć dłużej na uczelni …

Maciej Sławomir Januszak
Maciej Sławomir Januszak

Ta cała europejskość i podążanie za trendami z zachodu jest tak głupia. Na siłę próbują tolerować, ale i tak w ten sposób walcząc z kimś o tolerancję, przegrany nie będzie tolerowany, hipotetycznie jeśli kobiety objęły by władzę nad światem, jak to chcą uczynić feministki, z góry nie tolerowały by mężczyzn nie będących po ich stronie. Stworzyły by istną SEKSMISJĘ.

Kamila Przysiecka
Kamila Przysiecka

Pani Szpurek, naród to nie eksperyment.