Świąteczny jarmark na placu Bernardyńskim w Poznaniu (ZDJĘCIA)

Ocieplamy Garbary - festyn i kiermasz fot. Sławek Wąchała

Urocze, młodziutkie baletnice, wspaniałe Tęczowe Seniorki z Baraku Kultury, świąteczne przysmaki na straganach i cuda stworzone przez staromiejskich rzemieślników. Jarmark na placu Bernardyńskim pod hasłem „Ocieplamy Garbary” udał się nad podziw.

Stare Miasto, wzorem innych poznańskich dzielnic, jak Wilda czy Jeżyce, także postanowiło zorganizować swój dzielnicowy jarmark świąteczny – bo co prawda w tej dzielnicy odbywa się Betlejem Poznańskie, ale to przecież nie znaczy, że mieszkańcy nie powinni organizować świątecznego jarmarku na dzielni!

Stare Miasto zaprosiło więc poznaniaków 18 grudnia na plac Bernardyński, gdzie stanęły stoiska rzemieślników i organizacji pozarządowych oraz miejsce na występy artystyczne. To właśnie tu można było podziwiać talent młodziutkich baletnic, uczennic szkoły baletowej, która przecież też mieście się na Starym Mieście, w dodatku po sąsiedzku, bo przy Gołębiej. Uczniowie szkoły chóralnej, która także mieści się na Starym Mieście, także pokazali, co potrafią – i wszyscy młodzi artyści byli gorąco oklaskiwani przez obecnych.

Festyn jest finałem projektu „Ocieplamy Garbary”, który trwał przez cały grudzień. To dzięki niemu na placu Kolegiackim stanęła sztrykowana choinka, odbył się też szereg świątecznych warsztatów. Stragany i występy potrwają jeszcze d godziny 18.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: