Świąteczny jarmark na Garbarach w Poznaniu. Jakie będą atrakcje?

Gwiazdor na Garbarach fot Warzywniak na Polu

Sztrykowana choinka na placu Kolegiackim, mural tekstylny na budynku Zespołu Szkół Odzieżowych, akcja Ocieplania Garbar oraz Świąteczny Kiermasz i Festyn na Bernardynach – to grudniowe propozycje dla poznaniaków od Fyrtla Garbary.

Sztrykowana choinka, ale z heklowanymi elementami, jak ktoś nie umie sztrykować i woli heklować, stanie na placu Kolegiackim już 10 grudnia.
– Każdy może dołożyć tu swój kawałek wełnianej choinki zrobiony na szydełku bądź drutach – tłumaczy Katarzyna Hełpa Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska. – Wymiary gotowych kwadratów muszą wynosić 20×20 cm, a ich kolorystyka i wzór jest dowolny – ważne, aby w miarę możliwości, zewnętrzne krawędzie były zielone. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania do włączeni się do tej akcji – dodaje!

Osoby, które chciałyby zgłębić tajniki sztuki sztrykowania, czyli nauczyć się szydełkowania – organizatorzy zapraszają na warsztaty. Kolejne zajęcia odbędą się 8 grudnia i będą poświęcone właśnie przygotowaniu ozdób świątecznych, ozdobnych świec i zimowych herbat. A to z kolei element kolejnej akcji Ocieplania Garbar, bo, jak przypominają twórcy idei Fyrtla Garbary – ten rejon miasta rękodziełem i artystyczną twórczością stoi. Na warsztaty nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść 8 grudnia o godzinie 17.00 do Zielonego Centrum przy ulicy Garbary 47.

Również 10 grudnia na budynku Zespołu Szkół Odzieżowych zostanie powieszony tekstylny mural, a tego samego dnia o godzinie 16.00 zostanie odsłonięta sztrykowana choinka z wieloma atrakcjami towarzyszącymi, jak zapewniają organizatorzy, czyli Koalicja Garbary przy wsparciu Biura Koordynacji Projektów i rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania.

Zwieńczeniem akcji będzie Świąteczny Kiermasz i Festyn na Bernardynach – 18 grudnia od 12.00 do 15.00 na placu będą działać stoiska rzemieślników i organizacji społecznych z upominkami dla poznaniaków. Będzie także koncert grupy Golden Collective i prezentacje młodzieżowych zespołów ze szkoły chóralnej, baletowej i MDK nr 2. Oczywiście pojawi się też prawdziwy Gwiazdor!

Podziel się:

Ostatnio dodane: