SP nr 2 Swarzędz fot. UMiG Swarzędz

Swarzędz: Szkoła za 17 milionów

Niespełna rok trwała rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. Jej rozbudowa kosztowała 17 mln i dziś nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu.

Gdy 2 września, podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek zwrócił się do dzieci z pytaniem: Czy podoba Wam się ta szkoła? – odpowiedzią było zdecydowane: Taaaaaaaak!!!

Nic dziwnego. Dzięki tej inwestycji uczniowie swarzędzkiej „Dwójki” zyskali teraz bardzo dobre warunki do nauki.
– Ta rozbudowa przeprowadzona została bardzo sprawnie, a nowa część szkoły na pewno spodoba się wszystkim i będzie dobrze służyła uczniom i nauczycielom – podkreśla dyrektor SP 2 – Marlena Adolp. – Nowe sale lekcyjne wraz zapleczem, nowa, obszerna i znakomicie wyposażona sala gimnastyczna, zewnętrzne boiska, piękny plac zabaw dla najmłodszych – wszystko to było bardzo potrzebne.

Podczas uroczystości otwarcia rozbudowanej szkoły burmistrz Marian Szkudlarek podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego wykonania inwestycji. Jak podkreślił, inwestycje oświatowe to jeden z priorytetów swarzędzkiego samorządu, za co należą się słowa uznania także dla wszystkich burmistrzów i radnych poprzednich kadencji.
– Modernizacji i rozbudowie poddane zostaną następne swarzędzkie obiekty oświatowe, do czego już się przygotowujemy – powiedział burmistrz.

Rozbudowana „Dwójka” poświęcona została przez księdza Szymona Likowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu. Zwiedzali ją także goście, wśród których byli m.in. Wielkopolski Kurator Oświaty Zbigniew Talaga, radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu, sołtysi, przedstawiciele swarzędzkich instytucji i jednostek organizacyjnych oraz, oczywiście, rodzice uczniów „Dwójki”. Wszyscy podziwiając rozbudowaną i odmłodzoną szkołę podkreślali, że jest ona teraz nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale po prostu ładna i przyjazna…

UMiG Swarzędz

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze