maseczki w Swarzędzu fot. UMiG Swarzędz

Swarzędz: Seniorzy dostają maseczki ochronne

Zgodnie z decyzją burmistrza Mariana Szkudlarka do Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego trafiła dziś pierwsza partia 4 tysięcy bezpłatnych maseczek dla seniorów.

maseczki są już rozdawane przez strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakładu Komunalnego.
– W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów np. tych schorowanych i przez to szczególnie zagrożonych, a także tych, którzy sami muszą robić zakupy – wyjaśnia Marian Szkudlarek. – Zaraz po Wielkanocy odbędzie się kolejny etap dystrybucji maseczek, w sumie ok. 9 tys. sztuk, tak, by trafiły do wszystkich swarzędzkich seniorów w wieku 65+. Znajdą je – zapakowane w koperty – w swoich skrzynkach na listy.

Są do maseczki tzw. wielokrotnego użytku, które przy odpowiednim użytkowaniu zapewniają skuteczną ochronę przez koronawirusem – choć niestety, nie stuprocentową. Burmistrz przypomina, że noszenie maseczek nie daje pełnej ochrony przed koronawirusem i nie zwalnia z konieczności zachowania wszystkich innych metod ochrony.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Mieszkaniec
Mieszkaniec

W Szamotułach dostają wszyscy bez ograniczeń wiekowych

Mieszkanka
Mieszkanka

A dla reszty mieszkańców? To już oni nie muszą mieć?