Swarzędz: Popłynęli, by upamiętnić kapitana Adamczyka

8 Rekreacyjne Regaty Żeglarskie im. kpt. Tomka Adamczyka Swarzędz 2021 fot. Sławek Wąchała

15 załóg wzięło udział w VIII Rekreacyjnych Regatach Żeglarskich im. kpt. Tomka Adamczyka, które odbyły się na jeziorze Swarzędzkim. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, twierdzili jedynie, że mogłoby nieco mocniej wiać…

Poziom startujących załóg był bardzo różny: od sportowców i uczniów szkółek żeglarskich po grupy przyjaciół i całe rodziny. Ale właśnie o to chodziło w regatach zorganizowanych przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Sea Adventure: by każdy mógł wziąć w nich udział i by się świetnie bawił. To nie wyniki były tu najważniejsze.

Oprócz emocji sportowych była też i rozrywka: na regatowej scenie wystąpił duet Waldemar Mieczkowski i Jacek Jakubowski, gorąco oklaskiwany przez uczestników, a WOZŻ zadbał nie tylko o ducha, ale też o ciała zawodników, by nie stracili sił podczas walki na jeziorze.

Patron regat, tragicznie zmarły kapitan Tomek Adamczyk, był niestrudzonym propagatorem żeglarstwa w Poznaniu i okolicach i organizatorem wielu wodniackich imprez w mieście. Był także aktywnym współtwórcą rewitalizacji Warty – to jemu zawdzięczamy między innymi regaty w Starym Porcie i motorówki na Warcie.

Podziel się: