Swarzędz: napadł na starszego mężczyznę. Grozi mu 12 lat więzienia

radiowóz fot. policja

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali 25-latka, który przewrócił starszego mężczyznę na ziemię i dotkliwie pobił za to, że ten nie dał mu pieniędzy. Napastnik został zatrzymany już następnego dnia.

Starszy pan został zaatakowany 23 lipca nad ranem na ulicy, gdy wykonywał swoją pracę. Napastnik widząc go, podszedł do niego z tyłu i przewrócił na ziemię. Okładając go pięściami żądał pieniędzy, który starszy pan nie mógł mu dać, bo ich nie miał. Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta sprawa, bo napastnik był młodszy i silniejszy, gdyby nie nadejście przechodnia, które spłoszyło napastnika.

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o napaści i natychmiast zajęli się poszukiwaniem osoby, która dokonała pobicia. Udało im się ustalić sprawcę już następnego dnia – okazał się nim 24-letni mieszkaniec Swarzędza.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Poznań – Nowe Miasto i Wilda, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju, uszkodzenia ciała i narażenia człowieka na utratę życia lub zdrowia. Za te czyny grozi mu do 12 lat więzienia. Ponadto decyzją sądu 24-latek otrzymał najwyższy środek zapobiegawczy – 3-miesięczny tymczasowy areszt.

KMP Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: