Swarzędz: Do sądu za… psią kupę

straż miejska Swarzędz
Pewna mieszkanka Swarzędza mimo upomnień i mandatów od strażników miejskich notorycznie nie sprzątała odchodów swojego psa. Doprowadzeni do ostateczności strażnicy postanowili skierować wniosek do sądu.

„Dzisiaj skierowaliśmy wniosek do sądu o ukaranie mieszkanki Swarzędza, która notorycznie nie sprzątała odchodów swojego psa, pomimo tego, że wcześniej była już za to pouczana i karana mandatem” – informują strażnicy miejscy. I przypominają, że zgodnie z przepisami każdy, kto wychodzi na spacer z psem, ale także innym zwierzęciem ma obowiązek sprzątać po nim odchody pozostawione na terenach przeznaczonych do użytku publicznego (chodnikach, jezdniach, placach, zieleńcach itp.).

Obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie osób niewidomych, korzystających z psów – przewodników oraz o znacznym stopniu niepełnosprawności. Odchody można wrzucać do ulicznych koszy na odpady.

Za niestosowanie się do tych przepisów można zapłacić mandat do 500 zł – a można też, jak w przypadku mieszkanki Swarzędza, trafić do sądu, który może skazać na dużo wyższą karę.

SMMS, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: