Poznań: Sukhishvili w Arenie

Stu tancerzy wykonujących nieprawdopodobne ewolucje, grająca na żywo orkiestra – takich wrażeń mogą oczekiwać wszyscy ci, którzy wybiorą się 12 lutego do Areny na występ Narodowego Baletu Gruzji “Sukhishvili”.

To nie pierwszy występ gruzińskich artystów w Poznaniu, a ich mistrzostwo w w odtwarzaniu narodowych tańców Gruzji doskonale znane jest miłośnikom tego rodzaju spektakli. Na każdy z ich występów bilety są wyprzedane, a publiczność wychodzi zachwycona.

Gruzini rozumieją taniec nieco inaczej, niż przywykliśmy do tego tutaj w Polsce. W tym, co prezentują na scenie gruzińscy mistrzowie, jest oprócz mistrzowskiego tańca znacznie więcej akrobatyki i sztuk walki, w tym oszałamiających popisów szermierki. Ogromny podziw wzbudza niesamowita sprawność fizyczna tancerzy, niezwykle efektowna choreografia i ekwilibrystyczne wręcz zdolności, jeśli chodzi o elementy walki na szable.

Na uwagę zasługują także kostiumy, niezwykle piękne i przygotowane z wielką starannością – a także mistrzostwo orkiestry, która gra na żywo do występów tancerzy.
Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i w swojej historii odbył ponad 300 tournée, 11 razy objechał 5 kontynentów i 90 krajów. Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach europejskiej trasy koncertowej roku 2019 widzowie zobaczą najnowszy program zespołu.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze