Stypendia dla uczniów z powiatu poznańskiego

Niemal 150 młodych ludzi ze szkół prowadzonych przez powiat poznański otrzymało właśnie Nagrody Starosty Poznańskiego oraz stypendia Rady Powiatu w Poznaniu.

Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0, otrzymali 250 zł netto miesięcznie. Powiat poznański przeznaczył na ten cel prawie 300 tys. zł.

Szkołą, która wyróżniła się pod względem liczby stypendystów jest Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie. Jest ich aż 37! Natomiast Maja Hipś z Zespołu Szkół w Kórniku może ponownie pochwalić się najwyższą średnią ocen – 6,0. Z kolei Marta Stanisławska z ZS nr 2 w Swarzędzu uzyskała 5,8, a Michał Pytel z ZS w Bolechowie – 5,68.

Młodzi ludzie z powiatu poznańskiego, którzy odnoszą sukcesy w sferze naukowej, społecznej czy kulturalnej, mogą liczyć też na specjalne, jednorazowe nagrody. Na ten cel przeznaczono łącznie 30 tys. zł. Uhonorowano 25 uczniów, w tym 8 laureatów konkursów i olimpiad oraz 17 uczniów branżowych szkół I stopnia.

– To, że nagrody pieniężne otrzymują także uczniowie szkół branżowych, jest ewenementem na skalę kraju – mówił Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Doceniamy zaangażowanie oraz wysokie wyniki w nauce i działaniach sportowych wszystkich uczniów. Odnoszą oni sukcesy także na arenie międzynarodowej. Osiągnięcia stypendystów pokazują, że nasza młodzież jest zdolna i pracowita. Dowodzą też wysokiego poziomu nauczania w powiatowych placówkach edukacyjnych.

Ósemka laureatów wyróżniła się w konkursach sportowych o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. Są wśród nich adepci sztuk walki, jeździectwa czy hokeja. Nagrodę Starosty Poznańskiego w wysokości 5 tys. zł przekazano Fabianowi Podgórskiemu. Uczeń swarzędzkiej jedynki może pochwalić się II miejscem w Mistrzostwach Świata w karate shotokan.

4 tys. zł otrzymała ponownie Róża Prokopowicz z Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu za osiągnięcia sportowe w karate tradycyjnym. Wiktoria Noculak to hokeistka, która wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsce na podium w mistrzostwach Polski juniorek młodszych. Dzięki temu na jej konto trafi 3 tys. zł.

Kilkunastu wychowankom szkół branżowych przyznano nagrody za świetne wyniki w nauce. Najwięcej z nich, ośmiu, wywodzi się ze Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.

Powiat Poznań, el

Podziel się: