Stypendia dla artystów i działaczy kultury. Gdzie składać wnioski?

urząd miasta fot. L. Łada

Poznańscy animatorzy, edukatorzy, twórcy, badacze, działacze kultury i opiekunowie zabytków – wszyscy mogą składać wnioski do IV edycji Programu Stypendiów Twórczych Miasta Poznania. Mają na to czas do 4 września, a pula środków na stypendia wynosi 300 tys. zł.

– To już kolejny program stypendialny, który ma wesprzeć zdolne poznanianki i zdolnych poznaniaków w ich rozwoju twórczym – podkreśla Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta. – Chcemy docenić osoby, które wyróżniają się swoimi działaniami i kształtują naszą lokalną kulturę. Mam też nadzieję, że dzięki wsparciu finansowemu będą oni mogli jeszcze bardziej rozwijać swoje umiejętności i poszerzać zakres aktywności.

Ze stypendium skorzystać mogą: artyści m.in. z obszaru sztuk wizualnych, muzyki, teatru, tańca, literatury, kina, działań edukacyjnych i interdyscyplinarnych; koordynatorzy, animatorzy, producenci projektów kulturalnych i z zakresu edukacji kulturalnej oraz osoby zajmujące się działalnością badawczą lub aktywistyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.

Wnioski należy złożyć do 4 września do godz. 15.30 w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania (parter) przy ul. 3 Maja 46,
pocztą na adres Wydziału Kultury UMP (ul. 3 Maja 46, 60-728 Poznań) z dopiskiem: “Wniosek o Stypendium Twórcze Miasta Poznania w roku 2023”.

Szczegóły programu oraz niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie miasta.

Źródło: UMP

Podziel się: