Strzelanina na Świętym Marcinie w Poznaniu. Janusz Korwin-Mikke zabrał głos

janusz Korwin Mikke

Tragedia, do której doszło na Świętym Marcinie, nadal budzi wiele emocji – i wiele komentarzy. Głos w sprawie zabrał także Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem obaj mężczyźni powinni byli to rozegrać w cywilizowany sposób, czyli… stanąć do pojedynku. Pod wpisem jest już kilkaset komentarzy.

Przypomnijmy: chodzi o strzelaninę na Świętym Marcinie, która miała miejsce 16 lipca – mężczyzna czekał tam z bronią na swoją byłą dziewczynę i jej aktualnego narzeczonego, zastrzelił go, po czym popełnił samobójstwo, a wszystko to na oczach dziewczyny. Zdaniem policji powodem działania mężczyzny był właśnie zawód miłosny.

Od dnia tragedii na jaw wychodzą ciągle nowe fakty – między innymi taki, że jej sprawca w 2015 roku startował w wyborach do Sejmu z listy partii KORWiN. Nie dostał się, ale cały czas uchodził za zwolennika tej partii. Był też zwolennikiem swobodnego posiadania broni – przypomnijmy, że swoją broń posiadał legalnie, ponieważ uprawiał strzelectwo sportowe.

Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę.
“W cywilizowanym kraju, gdzie panuje wolność, panowie stają do pojedynku – i jeden wygrywa, drugi się usuwa (czasem ginie); jest arbiter, sekundanci, lekarze – kultura!” – napisał na swoim profilu na Twitterze. – “W kraju barbarzyńskim, gdzie pojedynki są zakazane, często giną obydwaj, a kobieta zostaje sama”.

Wpis posła wywołał burzę, skomentowało go już kilkuset internautów. Wypowiedzi są głównie negatywne. Internauci wyliczyli mu także, które kraje według jego kryteriów są cywilizowane, bo pozwala się tam na pojedynki: to Afganistan, wyspa Pitcairn i regiony plemienne Sahary Zachodniej. W całej reszcie świata pojedynki są zakazane.

Podziel się: