Strefy wolne od LGBT nie dostały dofinansowania

Sześć polskich miast, które ogłosiły się „strefami wolnymi od ideologii LGBT”, nie dostanie dofinansowania unijnego z programu „partnerstwo miast”. Właśnie z tego powodu.

Jak poinformowała na Twitterze Helena Dalli, unijna komisarz do spraw równości: „wnioski sześciu polskich miast o środki w ramach programu „Partnerstwo miast” zostały odrzucone, ponieważ te miasta przyjęły rezolucję o „strefach wolnych od LGBT” i „prawach rodzinnych”. Tymczasem chcąc dostawać środki unijne trzeba szanować unijne wartości i prawa podstawowe obowiązujące członków UE. Dyskryminacji osób LGBT nie można uznać za zgodną z wartościami i prawami UE – dlatego miasta, które przyjęły rezolucję wspierającą dyskryminację, nie dostaną pieniędzy.

A chodzi o całkiem spore kwoty, od 5 tysięcy do 25 tysięcy euro. Które miasta ich nie dostaną? Komisja Europejska jeszcze nie podała tej informacji. Na razie wiadomo jedynie, że na początku lipca zwróciła się o wyjaśnienie tej kwestii do ośmiu polskich miast, otrzymała wyjaśnienie z siedmiu i ostatecznie odrzuciła sześć wniosków. Parlament Europejski już w grudniu ubiegłego roku wydał rezolucję potępiającą deklaracje o „strefach wolnych od ideologii LGBT” w Polsce.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: