Strażnicy graniczni zatrzymali dwóch Polaków i Bułgara. Byli poszukiwani listami gończymi

straż graniczna fot. NOSG

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali dwóch Polaków i Bułgara. Wszyscy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

25 lipca samolotem rejsowym do Poznania z Edynburga przyleciał 33-letni Polak. W trakcie kontroli okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim. Miał do odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny, nałożoną na niego za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Ale mężczyzna od razu zapłacił zaległe 1500 zł na rachunek bankowy poszukującego go sądu – i został zwolniony.

26 lipca z kolei samolotem rejsowym z Amsterdamu do Poznania przyleciał 32-letni Polak, którego wydalono z terytorium Holandii.
– Mężczyzna został zatrzymany w celu odbycia przez niego kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy z uwagi na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – wyjaśniła mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Po sporządzaniu dokumentacji służbowej mężczyzna został przekazany policji.

39-letni obywatel Bułgarii 27 lipca stawił się do kontroli osób odlatujących do Londynu. On także został zatrzymany.
– Podczas kontroli funkcjonariusze z placówki SG w Poznaniu-Ławicy ustalili, że mężczyzna za naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Żarach w celu odbycia 115 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą kare grzywny – powiedziała mjr Konieczniak. – Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że obywatel Bułgarii ma możliwość uregulowania zaległości.

Cudzoziemiec skorzystał z tej możliwości, wpłacił 4600 zł na konto bankowe sądu – i został zwolniony.

Podziel się: