sobota, 9 grudnia, 2023

Strażnica OSP zostanie rozbudowana. Ile będzie kosztować?

Powstanie na Krzesinach i będzie kosztowała 2,3 mln zł. Tyle przekazało miasto na rozbudowę dotychczasowej siedziby strażaków ochotników z Krzesin. Przetarg został już rozstrzygnięty, a 10 października podpisano aneks do umowy z wykonawcą.

Obecna strażnica na Krzesinach już nie wystarcza na potrzeby jednostki, dlatego w maju 2022 roku strażacy złożyli wniosek o jej rozbudowę. Koncepcja była gotowa kilka miesięcy później, a w sierpniu 2023, po otrzymaniu pozwolenia na budowę, ogłoszono przetarg i rozstrzygnięto go, a we wrześniu podpisano umowę z wykonawcą.

“Istniejąca strażnica ma zostać rozbudowana w dwóch etapach” – informują władze Poznania. – “W pierwszym z nich do garażu wozów bojowych zostanie dobudowany kolejny; konieczne będzie również przeniesienie kotłowni. W drugim etapie dobudowana będzie klatka schodowa, a część magazynowo-biurowa zostanie nadbudowana. Zakończenie rozbudowy planowane jest na połowę przyszłego roku. Całkowity koszt rozbudowy strażnicy to 2,3 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta”.

We wtorek, w siedzibie OSP w Krzesinach, został uroczyście podpisany aneks do umowy przez Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego Rady Miasta Poznania, Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta oraz Narcyza Szulczyńskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Krzesiny. Panowie podpisali też pamiątkowy akt, który potwierdza przyznanie środków finansowych i przyjęcie harmonogramu prac budowlanych.

To kolejna strażnica, w modernizacji której pomagają władze miasta. Z budżetu Poznania została dofinansowana budowa strażnicy strażaków na Głuszynie, budowa nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej przy ulicy Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica. Miasto dofinansowało też w ciągu ostatnich pięciu lat kupno 6 nowych samochodów pożarniczych i ratowniczych w jednostkach OSP.

Źródło: UMP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoStrażnica OSP zostanie rozbudowana. Ile będzie kosztować?