Strażak Marcin Ratajczak nie żyje. Zmarł po ciężkiej chorobie

fot. pixabay

“25 września 2023 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł na wieczną służbę ś.p. mł.ogn. Marcin Ratajczak” – poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. A jeszcze 23 września odbył się festyn zorganizowany przez strażaków, z którego dochód miał wspomóc leczenie kolegi.

Marcin Ratajczak związany był z ochroną przeciwpożarową od 2005 roku, kiedy to wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego w Poznaniu, gdzie został przewodnikiem psa ratowniczego. W 2007 roku wstąpił do Państwowej Straży Pożarnej, zdobył kwalifikacje ratownika medycznego, a później ratownika wysokościowego, a w 2010 roku poleciał na misję ratunkową na Haiti po trzęsieniu ziemi, aby pomóc szukać żywych ludzi pod gruzami zawalonych budynków.

W 2022 roku stwierdzono u niego nowotwór żołądka i od tego czasu trwała walka o jego zdrowie i życie. Niestety, nie udało się.
“Ś.p. mł.ogn. Marcin Ratajczak odszedł od nas dzisiaj nad ranem… dzień po festynie charytatywnym, podczas którego zbierane były środki finansowe na Jego dalsze leczenie” – poinformowała KM PSP w Poznaniu. – “Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wraz z całym poznańskim garnizonem składa Rodzinie wyrazy współczucia”.

Źródło: KM PSP Poznań

Podziel się: