Strażacy uratowali dzieci dryfujące na tratwie

ratowanie dzieci z tratwy fot. KP PSP Ostrzeszów

Ratowanie osób, w tym trójki dzieci, dryfujących na tratwie po jednym ze zbiorników wodnych w Ostrzeszowie – strażacy z tamtejszej jednostki zaliczyli wyjątkowo nietypową interwencję.

6 kwietnia około godziny 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie, że na jednym ze zbiorników wodnych w miejscowości Ostrzeszów dryfuje tratwa z dziećmi, które nie są w stanie dopłynąć własnymi siłami do brzegu.

– Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Ostrzeszów z łodzią ratowniczą oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 2 Konin – informuje str. Noemi Biel, rzeczniczka prasowa KP PSP w Ostrzeszowie. – Po dojeździe jednostki ochrony przeciwpożarowej zastali dryfującą tratwę na wodzie w odległości około 80 metrów od linii brzegowej z dziećmi w wieku 5, 7 i 11 lat oraz z jedną osobą dorosłą.

Strażacy ubrani w skafandry wypornościowe przy pomocy sprzętu pływającego przyciągnęli tratwę do brzegu i pomogli wydostać się uratowanym na suchy ląd. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Podziel się:

Ostatnio dodane: