Strażacy pokazali wzorcowy “korytarz życia” na S5. “Czapki z głów”

korytarz życia fot. OSP Łubowo FB, prt scr

Strażacy z OSP Łubowo jechali na interwencję na S5 i byli pod wrażeniem tego, jak szybko i sprawie kierowcy na tej trasie utworzyli “korytarz życia”. Nagranie i komentarz opublikowali w swoich mediach społecznościowych. “Czapki z głów” – napisali.

“Prawie miesiąc temu wrzuciliśmy nagranie, na którym widać tworzący się korytarz życia, podczas dojazdu naszego zastępu do płonącego busa na trasie S5” – opisują strażacy na swoim profilu na Facebooku. – “Wczoraj ten sam zastęp udał się również na trasę S5, gdzie doszło do zderzenia ciężarówki z busem stojącym na poboczu. Pod tamtym filmem pojawiły się komentarze, że ten korytarz wcale taki idealny nie był. I w kilku miejscach tak było. Łapcie kilkusekundowy urywek z wczorajszego dojazdu. Musicie nam uwierzyć na słowo, że ten korytarz w całości wyglądał tak jak na załączonym filmiku. Czapki z głów”.

Strażacy zwracają uwagę, że dzięki utworzeniu prostej drogi dotarli na miejsce zdarzenia i mogli udzielić pomocy znacznie szybciej, a dodatkowo “bez mijanek, stresu, nerwów – jak po sznurku” – podkreślają.

Podziel się: