Strażacy ostrzegają przed oszustami. „Sprzedają kalendarze strażackie”

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

KSRG JOSP Rokietnica opublikowała na swoim profilu społecznościowym post, w którym ostrzega mieszkańców gminy przed oszustami podającymi się za strażaków i sprzedającymi kalendarze strażackie.

Strażacy otrzymali informację o takiej działalności 18 maja od jednego z mieszkańców gminy Rokietnica.
„Przed chwilą zadzwonił mieszkaniec Zmysłowa i zapytał, czy przedstawiciele naszej jednostki chodzą po domach i sprzedają kalendarze strażackie” – czytamy na profilu facebookowym KSRG JOSP Rokietnica. – „Poinformowaliśmy Pana, że absolutnie nie, na co powiedział, że jest u niego osoba, która twierdzi, że jest członkiem jednostki w Rokietnicy i Mrowinie i proponuje nabycie kalendarza. Informujemy Państwa, że ani Jednostka w Rokietnicy ani Jednostka w Mrowinie na chwilę obecną nie rozpowszechnia kalendarzy”.

Strażacy w swoim wpisie podkreślają, że nie bronią nikomu sprzedawania kalendarzy, bo każdy ma do tego prawo. Chodzi im o podszywanie się pod Straż Pożarną – a to już jest oszustwo. Na szczęście mieszkańca Zmysłowa nie udało się oszukać, a strażacy podkreślają, że wybrany przez niego sposób weryfikacji prawdziwości historii opowiadanej przez sprzedawcę kalendarza jest bardzo dobry.

Podziel się:

Ostatnio dodane: