Strażackie syreny zawyją w całej Polsce. Strażacy oddadzą hołd zmarłym kolegom

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

15 września o godzinie 18.00 w całej Polsce zawyją strażackie syreny. Strażacy oddadzą w ten sposób hołd druhnie Karolinie Dargacz i druhowi Łukaszowi Dargaczowi, którzy poświęcili własne życie, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała o tragedii na swojej stronie.
“Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacz z OSP Żukowo (powiat kartuski w woj. pomorskim)” – czytamy w komunikacie. – “W piątek 15 września 2023 roku w godzinach nocnych, podczas dojazdu do zdarzenia miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodu OSP Żukowo, w wyniku którego dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech kolejnych odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala”.

Jak informuje radio RMF FM, ochotnicy jechali do wypadku na drodze krajowej nr 20 w Małkowie. Jednak w Żukowie samochód strażacki potrącił naczepę ciężarówki i w efekcie przewrócił się na bok. Dwie osoby: 22-letnia druhna Karolina i 25-letni druh Łukasz, którzy byli kuzynami, zginęli na miejscu. Trzy osoby odniosły obrażenia.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu wszystkich strażaków złożył najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo.

“W piątek o godz. 18.00 w jednostkach Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych włączymy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddamy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi, którzy poświęcili największą wartość – własne życie, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi” – informują strażacy. – “Cześć Ich pamięci!”

Źródło: KG PSP, RMF FM

Podziel się: