Poznańscy strażacy zostali wezwani do nowego domu studenckiego UAM „Meteor” na Morasku. Zgłaszający poinformował o pożarze w budynku.
Zgłoszenie miało miejsce 30 grudnia po godzinie 19.00 i strażacy natychmiast ruszyli na Morasko. Na szczęście gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że to nie pożar, a przypalone danie, więc strażacy zawrócili do bazy.