Straż pożarna ma nowego komendanta. A właściwie komendantkę. Pierwszą w Polsce!

mianowanie nowej komendantki KP PSP Gniezno fot. KP PSP Gniezno

Brygadier Marta Kacprzycka 23 lutego objęła obowiązki komendanta KP PSP w Gnieźnie. Dotąd była naczelnikiem Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Poznaniu. Jest pierwszą kobietą w Polsce na takim stanowisku.

Nowa komendantka objęła stanowisko 23 lutego 2023 roku podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Był podczas niej obecny gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, który podczas swojego wystąpienia podziękował zdającemu obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie bryg. Mariuszowi Dębskiemu za wzorową, profesjonalną i sumienną służbę i pogratulował bryg. Marcie Kacprzyckiej powierzonej, zaszczytnej funkcji jako pierwszej pani komendant Państwowej Straży Pożarnej w Polsce, jak podkreślił. Bryg. Mariusz Dębski teraz będzie pełnił służbę jako Komendant Powiatowy PSP w swoim rodzinnym Wągrowcu.

Bryg. Marta Kacprzycka służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła 29 lipca 2005 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły została skierowana do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, a 1 września 2017 r. została przeniesiona do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 5 marca 2020 r. została mianowana na stanowisko Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Poznaniu. A 23 lutego 2023 r. Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie.

Nowa pani komendant jest też magistrem inżynierem pożarnictwa i ukończyła studia podyplomowe w zakresie gospodarki, sprawozdawczości i rachunkowości budżetowej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: