Strajk Kobiet wraca! W środę protest w Warszawie

Strajk Kobiet Poznań 31.10 fot. Sławek Wąchała
Marta Lempart zapowiedziała, że podczas środowego protestu jego uczestnicy będą demonstrować nie tylko przeciwko publikacji wyroku TK o aborcji, ale też przeciwko wprowadzeniu ustawy o zakazie odmowy przyjęcia mandatu.

Jak podaje Onet.pl Strajk Kobiet nie zgadza się także na zmiany przy Konwencji Antyprzemocowej i będzie wyrażał solidarność z sędzią Igorem Tuleyą. Dołączenie do Strajku Kobiet zapowiadają członkowie innych organizacji, między innymi Koalicji Antyfaszystowskiej, Federacji Anarchistycznej i Koalicji Wolnościowej.

Protest rozpocznie się 20 stycznia, o godz. 18 na rondzie de Gaulle’a. Manifestanci chcą przejść przed budynek Sejmu RP, bo na środę zapowiedziano posiedzenie, oraz przed budynek Prokuratury Krajowej, gdzie ma być przesłuchiwany sędzia Tuleya. Ale nie podają dokładnej trasy, żeby policja nie była w stanie ich zablokować.

Kolejnymi powodami do protestu jest zapowiedziana publikacja orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, próby manipulacji Konwencją Antyprzemocową, a także fatalne zarządzanie walką z pandemią, z systemem szczepień na czele. Strajk Kobiet chce też wspierać taksówkarzy, którzy zostali pozbawieni zarobków przez lockdown, ale którym rząd nie przyznał pomocy, bo formalnie przecież nie dostali zakazu działalności.

Protest odbywa się pod hasłem „Wyłącz program wina+. Demonstracja przeciwko państwu policyjnemu!”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: