Strajk Kobiet ostrzega przed prowokacjami i zasadzkami w Warszawie

#ToJestWojna Protest dzień 7 fot. Sławek Wąchała
Klementyna Suchanow, jedna z organizatorek Strajku Kobiet, zaapelowała do uczestników o szczególną ostrożność i rozsądek podczas marszu. – Docierają do nas informacje o prowokacjach i zasadzkach – powiedziała podczas konferencji prasowej.

Obawy organizatorek Strajku Kobiet nie są bezpodstawne: Onet.pl poinformował dziś, że narodowcy skrzykują się w Warszawie i ma ich tam być około 10 tysięcy, w dodatku wyszkolonych i przygotowanych do walk ulicznych. Co prawda tę liczbę podają sami zainteresowani i z różnych organizacji, więc ostatecznie nie wiadomo, ilu ich przyjedzie.

Jednak zajścia we Wrocławiu, gdzie pobito kilka osób i w Poznaniu, gdzie została pobita dziewczyna, sprawiły, że organizatorki Strajku Kobiet zaapelowały do uczestników o rozsądek i solidarność, a także o opiekowanie się sobą nawzajem podczas marszu i nie picie alkoholu. Przypomniała też o środkach ostrożności: maseczkach na twarzach, zachowaniu dystansu i dezynfekowaniu dłoni – a także zapisaniu sobie, najlepiej na ręce, numeru pomocowego telefonu.

Protest w Warszawie rozpocznie się o 17.00.

Podziel się: