wtorek, 5 grudnia, 2023

Sto trzydzieści krzewów konopi w stodole. Policja zlikwidowała nielegalną plantację

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP z Rawicza oraz Gostynia zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich w stodole. Zatrzymali też 31-letniego mieszkańca gminy Bojanowo podejrzanego o prowadzenie plantacji.

“Mężczyzna był mocno zaskoczony, kiedy na terenie swojej posesji zobaczył kryminalnych z nakazem pozwalającym im przeszukanie zajmowanych przez niego pomieszczeń” – informuje KPP w Rawiczu. – “Policjanci mieli dobre rozpoznanie w tej sprawie, dlatego w pierwszej kolejności poszli w kierunku stodoły. Tam w części strychu odnaleźli specjalnie przygotowane pomieszczenie o powierzchni około 30 m kw, gdzie 31-latek przy pomocy profesjonalnego sprzętu hodował marihuanę”.

Kryminalni zabezpieczyli 130 nielegalnie uprawianych krzewów konopi – wszystkie mierzyły około 120 cm i właśnie kwitły, co oznacza, że niedługo zostałyby ścięte, a wytworzony z nich susz mógłby trafić na czarny rynek. Szacunkowa ilość powstałego suszu marihuany, jak wyliczyli policjanci, to około 30 kg!

31-latek już usłyszał zarzut z artykułu 63 ust.3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i został wobec niego zastosowany dozór policyjny – ma stawiać się w komisariacie cztery razy w tygodniu. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanSto trzydzieści krzewów konopi w stodole. Policja zlikwidowała nielegalną plantację