Stary Rynek w Poznaniu nadal w remoncie. A co z ogródkami i terminem zakończenia prac?

Stary Rynek,10 czerwca fot. K. Adamska

Miały być gotowe na długi majowy weekend – przynajmniej niektóre – ale z powodu prac przy nawierzchni termin wydłużył się do czerwca, ale mamy już drugą połowę tego miesiąca i nadal nie wszystkie ogródki stoją. Czy uda się je ustawić w trzecim terminie, w lipcu?

W marcu zastępca prezydenta Jędrzej Solarski mówił, że do końca maja ma być gotowa większość chodników, ale prace przy nawierzchni zakończą się dopiero w lipcu. Prezydent Jacek Jaśkowiak zapewniał w kwietniu, że pierwsze będą mogły stanąć już w długi majowy weekend, bo “zależy nam na tym”.

10 czerwca, gdy były robione zdjęcia do tego artykułu, nadal do zakończenia prac na płycie Starego Rynku było bardzo daleko. Ale ogródki stoją – co prawda wybiórczo, na placu budowy i zagrodzone drucianymi płotami. Do lipca, czyli do terminu zapowiadanego zakończenia prac przy chodnikach zostało niespełna dwa tygodnie – czy chociaż tego terminu uda się dotrzymać?

Patrząc na stan i tempo prac – można mieć wątpliwości. Zwłaszcza że Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich, które zarządzają tym remontem, 17 czerwca powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że do lipca będzie gotowa  większość chodników. Tymczasem w marcu była mowa, że większość ma być gotowa do końca maja.

Podziel się: