Sezon kąpielowy! Zobacz gdzie można się kąpać w Poznaniu!

Z sześciu kąpielisk będą mogli skorzystać poznaniacy w nowym sezonie, który zaczyna się 15 czerwca. Swój debiut zaliczy Plaża Parkowa w Kiekrzu przy ul. Ks. Nawrota.

– Mam nadzieję, że nowe kąpielisko zyska taką popularność jak Malta, Rusałka, Strzeszynek, czy dwie pozostałe plaże nad Jeziorem Kierskim: Krzyżowniki i Kaskada – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Poznaniacy mają duży wybór, a my staraliśmy się przez ostatni rok zwiększyć atrakcyjność i bezpieczeństwo poznańskich kąpielisk – dodaje.

Rozpoczynający się 15 czerwca sezon ma potrwać do końca sierpnia. W tym czasie codziennie od godz. 10 do 18, kąpieliska będą zabezpieczone przez ratowników. W innych godzinach każdy chętny będzie się kąpał na własną odpowiedzialność.

W TYM SEZONIE POZNANIACY BĘDĄ MIELI DO DYSPOZYCJI 6 MIEJSKICH KĄPIELISK:

Kąpielisko Strzeszynek – Plaża Malibu

Kąpielisko posiada piaszczystą plażę oraz trawiastą polanę dla wypoczywających. Na terenie ośrodka wypoczynkowego funkcjonuje całoroczna restauracja i obiekt noclegowy. Do dyspozycji wypoczywających są także boiska do siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W ramach projektu “Plażojada” teren ośrodka wzbogacił się w zeszłym roku o nowy plac zabaw, siłownię zewnętrzną, pomost oraz zmodernizowane molo. W sezonie letnim plaża będzie miejscem części koncertów muzycznego cyklu #NaFalach.

Kąpielisko Kiekrz – Plaża Parkowa

To najnowsze poznańskie kąpielisko. Przy brzegu znajduje się plaża piaszczysto-trawiasta. Na terenie ogólnodostępnym, przylegającym do kąpieliska i plaży, zlokalizowany jest, wybudowany w 2017 roku w ramach projektu “Plażojada”, nowoczesny plac zabaw. Tuż obok znajduje się siłownia zewnętrzna, która stanowi alternatywę dla sportów wodnych. Dodatkową atrakcją plaży są dwa pomosty. Dla pieszych i rowerzystów zbudowano oświetloną ścieżkę, zamontowano ławki. W najbliższym sąsiedztwie mieści się wypożyczalnia sprzętu wodnego oferująca szeroki zestaw atrakcji dla entuzjastów sportów wodnych. Plaża powstała w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kąpielisko Krzyżowniki na jeziorze Kierskim – Plaża Smocza

Kąpielisko posiada plażę trawiasto-piaszczystą. Na jej terenie znajduje się pomost, plac zabaw, tor do street workoutu i siłownia zewnętrzna. W 2019 roku oddano do użytku nowy pawilon, w którym mieści się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nową inwestycją jest także położona w sąsiedztwie kąpieliska marina. Przy plaży będzie stał food truck z lodami, napojami i przekąskami.

Kąpielisko Kaskada na jeziorze Kierskim

Kąpielisko położone jest na południowym brzegu Jeziora Kierskiego, przy ul. Międzyzdrojskiej. W jego pobliżu kąpieliska znajduje się restauracja oraz sezonowe punkty gastronomiczne. Funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska do siatkówki plażowej oraz strefa ćwiczeń street workout.

Kąpielisko Rusałka

W tym roku piaszczysta strefa plaży została poszerzona o dodatkowe 800 mkw. Do dyspozycji wypoczywających jest również rozległy teren trawiasty. Najnowsze obiekty w obrębie kąpieliska to otwarte na początku czerwca 2019 molo oraz pomosty wybudowane na potrzeby Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wypożyczalni sprzętów wodnych. Ponadto nad Rusałką funkcjonuje siłownia zewnętrzna, plac zabaw, boiska do siatkówki plażowej, boisko do gry w boccia, stacja naprawy rowerów oraz ziemny tor rowerowy. Wypoczywający mogą korzystać z kilku punktów gastronomicznych.

Kąpielisko Malta

Kąpielisko posiada plażę trawiasto-piaszczystą. W jego sąsiedztwie można skorzystać ze strefy do street workoutu i boiska do sportów plażowych – beach soccera i siatkówki. W pobliżu funkcjonuje kilka punktów gastronomicznych, znajduje się też plac zabaw.

Wszystkie kąpieliska zostały już przebadane i dopuszczone do użytkowania przez sanepid.

POSiR op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze