Stare okna wyrzucone przy parku. Mieszkańcy proszą o pomoc w znalezieniu sprawców!

dzikie wysypisko fot. RO Fabianowo Kotowo

Przy ulicy Kowalewickiej na osiedlu Fabianowo-Kotowo, niedaleko Szacht, mieszkańcy znaleźli dzikie wysypisko starych okien. „Poszukiwane są osoby, które mogły być świadkiem zdarzenia lub mają jakąkolwiek wiedzę o nim” – proszą o pomoc mieszkańcy osiedla.

Okna znaleziono przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy Kowalewickiej – zaledwie 500 metrów od wieży widokowej na Szachtach, jednym z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. Całą sytuację opisała Rada Osiedla Fabianowo-Kotowo na swoim profilu na FB, apelując o pomoc w znalezieniu śmieciarzy.
„Poszukiwane są osoby, które mogły być świadkiem zdarzenia lub mają jakąkolwiek wiedzę o nim” – napisali radni. – „Chcielibyśmy zwrócić okna wraz odpowiednim „certyfikatem zwrotu” od strażników ich właścicielowi. Pomożecie?”.

Dzikie wysypiska to poważny problem w Poznaniu i to – niestety – szczególnie w otulinach miejskich lasów i parków. Strażnicy miejscy regularnie dostają sygnały z Moraska, Antoninka, Zielińca, Świerczewa i właśnie Fabianowa-Kotowa. Na tym ostatnim osiedlu zjawisko niestety mocno się nasiliło ze względu na boom budowlany w tej okolicy – i właśnie głównie w okolicach Szacht.

„Na naszym fyrtlu razem ze strażnikami niestety ciągle walczymy z porzucaniem różnego rodzaju odpadów, ale może tym razem ktoś Was mógłby pomóc?” – pytają osiedlowi radni. – „Walczmy o nasz fyrtel i okolicę!”.

Przywiezienie i wyrzucenie kilkudziesięciu okien wymagało sporego samochodu ciężarowego, nie mówiąc już o hałasie, jaki musiało spowodować ich wyrzucenie. Jest więc całkiem spora szansa, że ktoś z mieszkańców będzie w stanie zidentyfikować sprawcę. Wszyscy, którzy mają jakieś informacje, proszeni są o kontakt z Radą Osiedla Fabianowo-Kotowo lub ze strażą miejską.

Podziel się:

Ostatnio dodane: