Środa Wielkopolska: Po nitce do… gresu

25 kartonów płytek gresowych padło łupem dwóch złodziei ze Środy Wielkopolskiej. Skradli go z budowy, ale policjanci już dzień później odzyskali skradzione płytki i zatrzymali obu mężczyzn.

O kryminalnym incydencie zawiadomił stróżów prawa kierownik inwestycji. Sąsiad zajmujący teren przylegający do budowy powiedział mu, że dwóch mężczyzn zapakowało 25 kartonów gresu z budowy i odjechało w nieznanym kierunku. W trakcie załadunku sąsiad pytał wprawdzie o powód zabierania towaru, jednak mężczyźni stwierdzili, że robią to na wyraźne polecenie kierownika. Po czasie okazało się, że żadnego polecenia nie było, kierownik budowy nic nie wie o tej sprawie, a sąsiad został zwyczajnie okłamany przez samych złodziei.

Kryminalni, który zajęli się wykryciem sprawy, zaczęli poszukiwania złodziei. Śledczy wzięli pod uwagę nie tylko rysopisy sprawców, ale również pojazd, którym poruszali się przestępcy. Policjanci odnaleźli właściciela auta, ale wszystko wskazywało na to, że zupełnie nie ma związku z całym zajściem, ponieważ jego samochód od dłuższego czasu pozostaje w naprawie.

Detektywi skupili się zatem na samym warsztacie naprawczym. To spowodowało, że dzień po przestępstwie, 3 października, sprawcy byli już zatrzymani. Odpowiedzialnymi za kradzież okazali się znajomy właściciela warsztatu samochodowego oraz jego kolega. 29 i 28-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci odzyskali cały skradziony materiał wykończeniowy. Skradziony gres wrócił do prawowitego właściciela. Mieszkańcy Środy usłyszeli zarzuty związane z przywłaszczeniem cudzej rzeczy. Grozi za to do 5 lat więzienia.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar