Środa Wielkopolska: Pięciu mężczyzn z narkotykami

narkotyki fot. policja
Marihuana, amfetamina i ekstazy – średzcy policjanci znaleźli spory arsenał środków odurzających przy pięciu mężczyznach, zatrzymanych w różnych miejscowościach gminy.

19 maja wieczorem w Środzie na jednym z osiedli mieszkaniowych dzielnicowy zatrzymał mężczyznę poszukiwanego przez prokuraturę, a przy nim znalazł środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Podobny lost spotkał dwóch 22-latków, których policjanci zatrzymali 21 maja w jednej z wiosek pod Środą. Powodem też były środki odurzające. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nich amfetaminę, marihuanę i ekstazy.

Dzień później kryminalni zatrzymali innego 22-latka – powód ten sam: posiadanie narkotyków, a dokładnie amfetaminy. Praktycznie w tym samym czasie, w innym miejscu Środy dzielnicowi zatrzymali 28-latka. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. Ponadto policjanci zatrzymali również 19-latka, który usłyszał zarzuty udzielania narkotyków osobom nieletnim.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat więzienia. O wysokości kary decyduje w każdym przypadku sąd.

KPP Środa Wielkopolska, el