kontrola fot. Policja

Środa Wielkopolska: Dziecko wypadło przez szybę podczas wypadku. Nie miało zapiętych pasów

W Środzie Wielkopolskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z koparką. W wypadku ucierpiało 5-letnie dziecko, które wypadło przez szybę, ponieważ nie miało zapiętych pasów.

Wypadek miał miejsce 10 marca w Środzie Wlkp. na ulicy Weychana. To tam kierowca fiata punto nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającej koparce. W wyniku zderzenia pojazdów z auta osobowego wypadło przez szybę niezapięte dziecko. 5-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Poznaniu. Kierowcy punto policjanci zatrzymali prawo jazdy. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie, którego kierunek będzie uzależniony od stopnia obrażeń dziecka.

Wydaje się, że do stosowania fotelika dla dziecka w pojedzie, nie trzeba przekonywać żadnego rodzica. Mimo to policjanci cały czas spotykają kierowców – opiekunów, którym brak wyobraźni. Policjanci prewencji, którzy często bywają w szkołach czy przedszkolach wskazują, że nawet kilkuletnie dzieci mają świadomość, iż niezapięcie pasów w foteliku to poważne niebezpieczeństwo podczas zderzenia pojazdów. Maluch przy uderzeniu zostaje wyrzucony jak z procy. Cóż z tego, że dzieci mają taką wysoką świadomość w zakresie bezpieczeństwa, skoro opiekunowie potrafią to zwyczajnie ignorować?

Przypominamy, że zapinanie pasów, stosowanie fotelików, siedzisk do przewozu dzieci to podstawowe zasady bezpiecznej podróży. Urządzenie do przewozu dzieci powinny być montowane zgodnie z zaleceniami producenta i dostosowane do wieku i wagi małego pasażera.

KPP Środa Wlkp., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze