Chciał się popisać driftem – o mały włos nie przejechał pieszej. Zobaczcie film!

kontrola fot. Policja
Utrata prawa jazdy do 3 lat i do 5 tysięcy grzywny – to wszystko grozi 20-latkowi, który o mało nie przejechał kobiety na chodniku ulicy Paderewskiego. Bo chciał driftować.

Wszystko działo się 4 grudnia przed jedną ze szkół w Środzie Wielkopolskiej. Kierowca bmw próbował popisać się driftem, ale wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik. Idąca nim piesza uciekła w ostatniej chwili. W ostatniej sekundzie zaczęła biec i to ją uratowało.

O całym zdarzeniu stróżów prawa zawiadomił przechodzień. Policjanci szybko ustalili pojazd i osobę, która nim kierowała. 20-latek usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy. Funkcjonariusze zebrali cały materiał dowodowy, który przedstawią w sądzie. Grozi mu utrata prawa jazdy na 3 lata i do 5 tysięcy złotych grzywny.

Zdaniem policji żaden opis nie odda grozy sytuacji, dlatego postanowili opublikować nagrania monitoringu, który zarejestrował brawurową jazdę pirata drogowego. Funkcjonariusze przypominają, że takie przypadki, kiedy żart, lekkomyślność, fantazja czy chęć popisania się dają tragiczne skutki, zdarzają się bardzo często. Niestety, rzeczywistość to nie film, ani komputerowa gra – czasu nie można cofnąć, a czyjegoś życia nie da się przywrócić.

KPP Środa Wielkopolska, el

Na ulicy Paderewskiego w Środzie wyczyny pirata drogowego zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci ustalili jego tożsamość. 20-latek cudem nie potrącił przechodzącej kobiety i pieszych na chodniku. Chcesz wiedzieć więcej? Szczegóły na naszej stronie:http://www.sroda-wielkopolska.policja.gov.pl/w25/aktualnosci/215325,Pirat-drogowy-odpowie-przed-sadem.html

Opublikowany przez Policja Środa Wielkopolska Wtorek, 10 grudnia 2019

Podziel się:

Ostatnio dodane: