aresztowany fot. Policja

Środa Wielkopolska: Autorzy obraźliwych napisów w rękach policji

Blisko dwadzieścia budynków zostało oszpeconych graffiti na początku września ubiegłego roku. Mężczyźni malując napisy na ścianach spowodowali ponad 50 tysięcy złotych strat.

Policjanci ze Środy z końcem ubiegłego roku wyjaśnili i zamknęli sprawę napisów na murach, które powstały na wielu elewacjach budynków w naszym mieście. Funkcjonariusze sprawą zajęli się we wrześniu 2019 roku, gdy do mundurowych zgłosiło się czterech właścicieli obiektów. Wszyscy informowali, że elewacje należących do nich obiektów zostały popisane przez wandali czerwonym sprejem.

Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że szpetnych graffiti jest dużo więcej. Od wszystkich pokrzywdzonych przyjęto zawiadomienia o popełnionym przestępstwie. Potrzeba było czasu, by zebrać materiał dowodowy, który doprowadził do sprawców, ale ostatecznie z końcem minionego roku kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Środy.

Obaj 25-latkowie usłyszeli blisko 20 zarzutów, zarówno związanych z uszkodzeniem mienia jak i z kradzieżą. O wysokości kary zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za te czyny do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Środa Wielkopolska, el

Dodaj komentarz

avatar