Środa: Średzka Kolej Powiatowa zaczyna sezon

Średzka Kolej Powiatowa fot. Średzka Kolej Powiatowa
Podróż ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla, z przystankami na pyszne jedzenie i jeszcze lepsze napoje – Średzka Kolej Powiatowa inauguruje sezon na takie podróże 23 maja.

Rozkład jazdy zakłada kursowanie kolejki ze stacji Środa Miasto w każdą niedzielę od 23 maja do 20 czerwca po dwie pary pociągów: wyjazdy ze Środy o godzinie 10:00 i 14:00, wyjazdy powrotne z Zaniemyśla o 12:00 i 16:00. Tak jak w ubiegłym roku.

Na inauguracje sezonu bardzo łatwo dojechać z Poznania: pociągi POLREGIO i Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. wyjeżdżające o 8:56 i 13:00 dowiozą chętnych w niedzielę do Środy mniej więcej na pół godziny przed odjazdem kolejki. Z dworca PKP w Środzie trzeba już tylko przejść na stację Środa Miasto lub Środa Wąskotorowa. Bilety na stacji Środa Miasto można kupić w kasie biletowej, a na stacji Środa Wąskotorowa – u obsługi pociągu.

Podczas inauguracyjnego kursu będzie można spróbować specjałów „Zburgerowanych”, którzy rozstawią swój food truck w Zaniemyślu, a także wybrać się na „Śniadanie na trawie”, które organizuje Browar Gzub w Annopolu. Będzie można tam spróbować lokalnej żywności i przygotowanych z niej dań, a także pysznego piwa rzemieślniczego.

Natomiast od 26 czerwca do 29 sierpnia w ramach Średzkiej Kolei Powiatowej będą kursować w każdą sobotę i niedzielę po trzy pary pociągów. Do rozkładu jazdy dołączy dodatkowy pociąg, który będzie wyjeżdżał ze Środy o godzinie 18:00, a w drogę powrotną z Zaniemyśla będzie wyruszał o 19:20.

Wszystkie pociągi będą prowadzone trakcją parową.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: