wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Środa: Paszporty, drogi i repatrianci

Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Środzie Wielkopolskiej, podpisanie umów na budowę dróg i spotkanie z repatriantami. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk dziś jest z wizytą w Środzie Wielkopolskiej.

Wizyta rozpocznie się od oficjalnego otwarcia wspólnie ze starostą średzkim Ernestem Iwańczukiem Terenowego Punktu Paszportowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Będzie się mieścił przy ul. Żwirki i Wigury 1 w Środzie Wielkopolskiej i stanie się dziesiątym miejscem w Wielkopolsce, w którym można sobie wyrobić i odebrać paszport.

Wojewoda podczas pobytu w Środzie podpisze także umowy na dwa projekty w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, a także sprawdzi, jak wygląda realizacja drogi do Chwalęcina w gminie Nowe Miasto, na budowę której umowa w ramach FDS została podpisana w ubiegłym roku. Zapozna się też z pracami na drodze powiatowej Koszuty-Pętkowo nr 3672P (obecnie trwa przebudowa tej drogi od wsi Pętkowo do drogi DW 432 że środków budżetu powiatu sredzkiego).

W Bibliotece Miejsko-Powiatowej wojewoda spotka się z dwiema rodzinami repatriantów. Jedna z nich przyjechała do Polski 14 marca, ostatnim samolotem z Kazachstanu, tuż przed zamknięciem granic. Druga rodzina przybyła do Polski z Rosji 21 marca.

Na koniec wizyty, około godziny 13.00, wojewoda wraz z władzami powiatu złoży wizytę w okolicach Pętkowa, gdzie znajdują się tereny inwestycyjne powiatu średzkiego.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar