kolizja w Środzie Wielkopolskiej, fot. policja

Środa: Kto kierował i spowodował kolizję?

Sierpniowa kolizja na ulicy Brodowskiej mogłaby zakończyć się zwykłym mandatem – gdyby nie wątpliwości, jakie stróże prawa mieli co do tożsamości kierowcy. Najpierw musieli więc ustalić, kto był prawdziwym sprawcą, by postawić mu zarzuty.

Z powodu prędkości kierowca BMW, który w sierpniu jechał ulicą Brodowską utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne tablice reklamowe.

W pojeździe prócz kierowcy było jeszcze dwóch pasażerów. Nikt nie ucierpiał, jednak mundurowi mieli wątpliwości w wersję przedstawioną przez uczestników zdarzenia. Początkowo informowali oni, że kierowca był 24-letni mieszkaniec małej miejscowości pod Środą.

Policjanci Zespołu do spraw wykroczeń ustalili, że prawda jest zupełnie inna. Za kółkiem siedział tak naprawdę – podający się początkowo za pasażera – 21-latek ze Środy. Młody mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności za to, że kierował pojazdem bez uprawnień.

Średzcy mundurowi postawili mu zarzuty za wszystkie wykroczenia jakich się dopuścił i skierowali sprawę do sądu, który podejmie decyzję w sprawie jego kary.

KPP Środa Wielkopolska, el

Dodaj komentarz

avatar