policja fot. Sławek Wąchała

Śrem: Ukradł samochód… matce swojej dziewczyny. I spowodował kolizję na podwójnym gazie

Wszystko zaczęło się od tego, że policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie dostali informację o tym, że w Ostrowie, we przydrożnym rowie, stoi porzucony mercedes.

Policjanci pojechali na miejsce i rzeczywiście znaleźli samochód w rowie, uszkodzony od uderzenia o pobliskie ogrodzenie. Wszystko wskazywało na to, że osoba kierująca porzuconym mercedesem na śląskich numerach rejestracyjnych musiała stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w bariery ochronne, a następnie w ogrodzenie posesji.

Funkcjonariusze, łącząc różne tropy, szybko doszli po nitce do kłębka. Okazało się, że porzucony pojazd należy do mieszkanki Śremu, która niedawno go kupiła. Była pewna, że stał zaparkowany na Jezioranach. Jednak pod nieobecność kobiety do mieszkania pokrzywdzonej wszedł chłopak jej córki, ukradł kluczyki od auta, a następnie również sam pojazd.

O skrajnej nieodpowiedzialności młodego mężczyzny świadczą także fakt, że będąc pod wpływem alkoholu prowadził skradziony samochód, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie w Ostrowie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne, a następnie w ogrodzenie posesji – i uciekł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę jeszcze tej samej nocy na terenie Śremu. Miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zdecydowali, że powinien wytrzeźwieć w areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży mercedesa i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucany mu czynów i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Niestety, mimo młodego wieku, był już notowany za włamania przez policję w powiecie tureckim.

KPP Śrem, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze