sierż. M. Wawrzyniak fot. policja

Śrem: Sierżant Martyna Wawrzyniak uhonorowana Krzyżem Zasługi za Dzielność

Śremska policjantka, sierż. Martyna Wawrzyniak, która uratowała tonącą kobietę, została uhonorowana Krzyżem Zasługi za Dzielność. Podczas centralnych obchodów Święta Policji funkcjonariuszkę odznaczył Prezydent  Andrzej Duda.

W sobotę, 25 lipca, na placu przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie odbyły się główne uroczystości upamiętniające 101. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Policyjną ceremonię zaszczycił obecnością Prezydent RP Andrzej Duda, który za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego uhonorował sierż. Martynę Wawrzyniak z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie Krzyżem Zasługi za Dzielność. Po uroczystości gratulacje policjantce złożyli: Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski.

17 lipca Martyna Wawrzyniak narażając własne życie, wspólnie z kolegą z patrolu, uratowała życie drugiego człowieka. Policjantka w umundurowaniu i prawie pełnym policyjnym rynsztunku wskoczyła do rzeki Warty i pokonała wpław około pół kilometra, a następnie, wspólnie z kolegą, wyciągnęła z wody tonącą kobietę.

Spektakularny czyn policjantki wpisuje się w tegoroczną rocznicę 95-lecia powołania Policji Kobiecej. Sierż. Martyna Wawrzyniak udowodniła, że kobiety w policji stoją na straży życia oraz zdrowia.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar