Śrem: Policjanci zatrzymali pięciu poszukiwanych

Jeden z nich poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i przez 5 lat ukrywał się na terenie Niemiec, a drugi przez 2 lata ukrywał się na terenie Gdyni – dopóki nie odnaleźli ich śremscy funkcjonariusze. A także trzech innych poszukiwanych.

29 października policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 24-latka, który przez 5 lat ukrywał się na terenie Niemiec. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania, bowiem nie stawiał się do odbycia kary pozbawienia wolności, którą orzekł mu sąd za popełnione w przeszłości przestępstwa kradzieży oraz znieważenia funkcjonariusza. Kryminalni, którzy specjalizują się w poszukiwaniach osób, namierzyli 24-latka, kiedy z Niemiec przyjechał do rodzinnego Śremu. Teraz kilkanaście miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Poznaniu.

Natomiast 31 października policyjni poszukiwacze ze Śremu i Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku sfinalizowali współpracę dotyczącą zatrzymania 37-letniego śremianina. Mężczyzna poszukiwany był 2 listami gończymi, bowiem nie stawiał się do odbycia kar pozbawienia wolności, które orzekał mu sąd za nie płacenie alimentów. Śremscy policjanci poszukując mężczyzny od 2018 roku ustalili, że ukrywa się on na terenie Gdyni, gdzie ułożył sobie życie rodzinne. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony, kiedy został zatrzymany. Teraz blisko 3 lata spędzi w Areszcie Śledczym w Gdańsku.

Równie zaskoczony był 34-latek z gminy Brodnica, kiedy 27 października śremscy policjanci zatrzymali go na terenie powiatu kościańskiego. Ten mężczyzna od niedawna był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności za nie płacenie alimentów. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie w Poznaniu.

W ciągu ostatnich dni śremscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali też poszukiwanych, którzy nie stawiali się do odbycia kary aresztu za popełnione wykroczenia: 29-latka, który miał trafić do aresztu za popełnione wykroczenia porządkowe, i 48-letniego śremianina, którego czekał areszt za wykroczenia drogowe. Obaj poszukiwani skorzystali z możliwości uiszczenia grzywny za popełnione czyny.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze